Cerrahisiz Yüz Estetiğinde Ulthera

Ulthera Medikal estetik uzmanı Dr. Mustafa Karataş "yaşlanma sürecinde en çok yıpranan ve en çok dikkat çeken organımız yüzümüzdeki cildimizdir." diyor.

Dr. Mustafa Karataş, "Yaşlanma sürecinde en çok yıpranan ve en çok dikkati çeken organımız cildimizdir. Zamanla ortaya çıkan yüz çizgileri, çildin incelmesi, özellikle cilt altı kolajen ve elastin liflerinin azalmaya başlaması ile belirginleşiyor. Kolajen derimizin temel dokusunu oluşturan, cilde şekil ve destek veren temel yapı taşıdır. Cildi sağlıklı ve diri tutan bu proteini sentezleyen özellikli hücreler ise fibroblastlardır" diyor.

"Yaşlanma denilen durum; cilde belli hücrelerden salınan özel moleküllerin artık üretilmiyor olması, kasların gevşemesi ve böylelikle karşımızda nemini yitirmiş, rengi solgunlaşmış, derin çizgileri artmış ve canlılığını yitirmiş sarkık bir cilt görüntüsünün ortaya çıkmasıdır. Her kadın aynaya baktığında göz kenarlarında, dudakların çevresinde belirginleşmeye başlamış mimik görünce üzülür. Cildini her zaman genç, pürüzsüz, ipeksı bir parlaklıkta görmek ve böyle bir cilde kavuşmak için tıbbın sunduğu yeni imkânlardan yararlanmam ister. Tıp bu alanda her geçen gün yeni seçenekler sunuyor. Ulthera, cerrahi müdahale olmaksızın cilt iyileştirmede yepyeni bir yönteme tanıklık ediyor." Ulthera tedavisi hakkında her şeyi Dr. Mustafa Karataş'a anlattı.

Kadınların son dönemdeki gözdeleri nedir?

Aslında artık gözde olan şey, estetik alanında da kişiye özel olan tedaviyi uygulamak ve standart yapılan işlemlerin dışına çıkmaktır. Kişisel olarak ben bunun ancak deneyimle kazanılabileceğine inanıyorum. En basit ama en sık uyguladığım botilinium A toksini uygulaması bile, artık tamamen kişiye özel dozlar hazırlanarak ayarlanıyor. Son dönemlerde enjeksiyonla yapılan yöntemler biraz daha revaçta... Elbette estetik tıp alanında alet parkınızı da geniş ve yeni tutmak zorundasınız. Son dönemlerde Ultherapy teknoloji ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyata gerek olmaksızın gerdiriliyor.

mustafa karataşUltherapy yüz germe operasyonlarına 30 dakikada ameliyatsız nasıl bir çözüm sunuyor?

Ultherapy sisteminde ses dalgaları sadece cildi girmekle kalmıyor aynı zamanda sadece estetik ameliyatlarda ulaşılması mümkün olan cildin derinlerindeki tabakalarının da uygulama esnasında çörüntülenebilmesine olanak tanıyor. Sistemde cilt nazikçe ısıtılarak kesme yapılmadan toparlanma ve sıkılaşma etkisi meydana getiriliyor. Ultherapy'nin görünen etkileri elan sıkılaşma ve toparlanmanın yanı sıra cildin yeni kolajen üretmesi sağlanarak ciltte oluşan gençlik halinin daha uzun süreli olması sağlıyor. Utlrasound, en bilinen tanımı ile anne karnındaki fetüsü izlemeye imkân tanıyan bir teknolojidir. Ultherapy, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabiten yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözebilen yepyeni bir teknolojidir. Tüm yüz için 30 dakika süren Ultherapy uygulamasının ardından, uygulamanın yapıldığı kişiler günlük aktivitelerıne hemen dönebilmektedirler. Ultherapy sisteminde kullanılan 'Deepsea' adı verilen teknoloji de 'fokusultrasound' ile cildin alt tabakalarında sıcak noktalar yaratılıyor. Bu sayede cilt kendi onarım sürecini oluşturarak yeni kolajen üretimine başlıyor. Ciltte sıkılaşma ve toparlanma etkisi sağlanıyor. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşıyor. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç en az bir sene boyunca muhafaza ediliyor.

Ulthera Ultherapy işlemini kimler ne için tercih ediyor?

Cerrahi yüz gerdirme işlemine alternatif olarak tercih edilen bu uygulama için kendini cerrahi müdahaleye hazır hissetmeyen adaylara uygun iyi bir alternatif dememiz daha doğru olacaktır. Ultherapy kaş bölgesi ve göz kapaklarında düşme olan, yüze, boyun bölgelerinde, bölgeler için sarkmaya karşı en etkili yöntemlerden biridir. Tedavinin görevi yaşlanma sürecini durdurmak, doğal yaşlanmaya bağlı olarak yıllarca süregelen genç görünümü korumaktır. Yerçekiminin ciltte yarattığı ilk olumsuz etki kaşlarda düşme ve gözlerde ki küçülmedir. Ultherapy sürecinin ardından kaşlar yukarı doğru kalkar, göz kapağındaki cilt fazlası gerilerek yukarı doğru gider. Bunun sonucunda gözler açılarak daha taze bir görünüme kavuşur. Uygulama sonrasında cildin alt katmanlarında cildin kendini iyi etme sürecinin sonunda, yavaş ve kademeli olarak iyileşme sağlanır. Hasta üst göz kapağındaki yığılmayı azalttığı kaşların yukarı doğru kalktığı ve cildi iyileştirdiği konusunda devreye giriyor ve tek seanstık uygulama sonrası iyileşmeyi hasta bize "Eyeliner'ım dağılmıyor" diye tarif ediyor. Daha ileri yaş grubu ise "Göz kapaklarımdaki ağırlık azaldı" diye yorumluyor. Alt yüz dediğimiz çene ve boyun hattını gerdirme, en çok istenen işlemlerdendir. Alt yüzün dar ve ince görünmesi elmacık kemiklerin daha belirgin olmasını sağlıyor. Özellikle 35 yaş üstünü çok genç gösteriyor. Yuvarlak yüzlü olan bayanlarda alt yüzlerinin dar olmasını isliyor. Zaten güzel yüzün tarifi de budur. Bu yüzden genç hastalarımda sık sık bu yöntemi tercih ediyor.

Ultherapy'nin işleyişi nasıldır?

Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek uygulamayı yapacak uzmanın çalışma alanını planlayabilmesi için cilt ve cilt altı dokusu Ulthera cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4,5 mm ve 3 mm altına yoğunlaşmış termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni kolajen oluşumu sağlanır. Mükemmel bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde doğal bir yüz germe etkisi oluşur.

“ Ulthera cerrahi müdahale olmaksızın cilt iyileştirmede yepyeni bir yönteme tanıklık ediyor.”

 Nasıl bir sonuç beklentisi olmalı?

Sadece yapılan tek bir uygulamanın ardından cildin yeniden yapılanma süreci başlar, ama tam sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün sonradır. Bazı hastalara tek seanstık uygulama yeterli gelmeyebilir. FDA' nın yaptığı araştırmalarda 10 hastadan 9'unda kaş asma çalışmasında gözle görülür kaldırma etkisi tespit etmiştir. Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratmıştır. Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir. Bugüne kadar cerrahi müdahalelerde elde edilen dramatik sonuçlara muadil bir cerrahi olmayan yöntem yoktu, ama bugün mükemmel bir germe ve toparlama yapabilen Ulthera teknolojisi var.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Çaktırmadan Erkeksi Estetik

  Çaktırmadan Erkeksi Estetik Yoksa siz hala güzellik sektörünün sadece kadınlara hizmet verdiğini mi düşünüyorsunuz? Aksine; her geçen gün daha çok erkek estetik kliniklerin kapısını çalıyor!

 • Çekici, Mükemmel Dudak Arayışı

  Çekici, Mükemmel Dudak Arayışı Dudaklarınızın mükemmel görünmesi için yapmanız gereken şeyler var mı? Evet ve hayır mı? Bunun için nereden ve neyle başladığınıza göre değişir.

 • Daha Seksi Kalçalar

  Daha Seksi Kalçalar Dolgu enjeksiyonu ile daha çıkık, daha seksi ve biçimli bir popoya sahip olmak mümkün hem de sadece dakikalar içinde.

 • Göz Altı Morlukları Tedavisi

  Göz Altı Morlukları Tedavisi Gözaltlarındaki morluk ve çökmelere karşı geliştirilmiş olan Işık Dolgusu ile tek bir seansta daha genç, daha dinamik bakışlara kavuşmak, yüzünüzden yılları silmek mümkün...

 • Cildinizde Yıldız Işıltısı; Baby Face Beauty

  Cildinizde Yıldız Işıltısı; Baby Face Beauty Süper güçlerin cildin derin tabakalarına kadar nüfuz etmesini sağlayan yenilikçi sistem Baby Face Beauty tanışmaya hazır mısınız?

 • İncelmeye Yardımcı Yöntem

  İncelmeye Yardımcı Yöntem Yüksek ısıyla yağ hücrelerinin erimesine destek vererek incelmeyi vaat eden ameliyatsız lazer uygulaması SculpSure ile yaza hazırlanın.

 • Anti-Aging Ürünleri Doğru Kullanma Rehberi

  Anti-Aging Ürünleri Doğru Kullanma Rehberi Kolajenin tekrar yapılanması zaman alır en az üç ay. Bir kremin ya da bir serumun işe yarayabilmesi için ona zaman vermelisiniz.

 • Genç Cildin Sırları

  Genç Cildin Sırları Yaşlanma üstünde etkili olan birçok farklı mekanizma olsa da, süreci yavaşlatmak hatta yılları geri çevirmek mümkün.

 • Yüz Gençleştirici Yöntem Icon Lazer

  Yüz Gençleştirici Yöntem Icon Lazer Tek bir alanda uzmanlaşmış lazer sistemlerinin aksine pek çok farklı cilt sorununda optimum sonuçları almayı mümkün kılan Icon lazer gücünü yenilikçi teknolojilerden alıy...

 • Yüzde Anti-Aging Tedaviler

  Yüzde Anti-Aging Tedaviler Bir yüzün ahenkli görünmesi için simetrik olması gerekir. Hastanın yüzünde bunu yaratmak için gerekli müdahaleleri yaparım.