Çatlak Tedavisinin Seans ve Aralığı

BiodermogenesBu yöntemde, çatlak dokusu ile cildin yapısal özelliklerinin de düzenlenmesi amaçlanır. Sorunun şiddetine göre değişmekle birlikte ortalama 20-25 seans tedaviye gerek vardır. Tedavi, seans aralıkları 48 saatten uzun olmak koşulu ile haftada 2 veya 3 seans uygulanabilir. Mustafa Karataş uyguladığı Bi-One sisteminin 4 aşamasını şöyle anlatıyor:

Aşama 1. Peeling Çatlak dokusunda normal deriden 10 kata kadar kalın olan stratum cornea tabakası mevcuttur. Özel abrazyon prob ve tekniği sayesinde çatlak dokusunda stratum cornea tabakası inceltilerek normal deri seviyesine getirilir ve transpirasyon özelliği yeniden kazandırılır. Her seansta bu işlem tekrarlanır. İşlem, 2-4 dakika sürer.

Aşama 2. Besleme Kare dalgaların stimülasyonu ile amino asitler ve hyalüronik asit içeren özel etkin bileşenler cilde verilir ve aynı zamanda kılcal duvarın damardaki kanı pompalaması için harekete geçirir. Bu aşama, cilt düzleşip parlaklık kazanıncaya kadar devam eder. Her seansta bu işlem tekrarlanır. İşlem, 3-5 dakika sürer.

Aşama 3. Rejenerasyon Hiç şüphesiz tedavinin en önemli aşamasıdır. Hücreler ve fibroblastlar içine Na+ ve K+ pompalanır. Bu sayede yoğun bir şekilde yeni kolajen ve elastin fiberleri üretilir. Yeni kolajen üretme sürecinin 48 saat kadar kısa süre içinde başladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Aşama 4. Dengeleme Cildin PH seviyesi dengelenir. Düşük oranlı glikolik asit ve Hyalüronik asit içerikli etkin bileşenler kare dalgalarla cilde uygulanır ve çatlak dokusunun daha da pürüzsüzleşmesine, kolajen ve elastin artışına yardımcı olunur.

Seans Sayısı ve Aralığı

Çatlak tedavisine başlamadan evvel hasta ve doktor tarafından seans sayısını belirlemek için özel bir form doldurulur. Bunun neticesinde bir puanlama ortaya çıkar ve tedavinin kaç seanstan oluşacağı belirlenir.

Genel olarak, 10 yıla kadar olan çatlaklarda 20-25 seans uygulanırken, 10 yıl ve üzeri olan çatlaklarda 30 seanslık bir tedavi programı uygulanmaktadır.

Seanslar haftada minimum 2 seans, maksimum 3 seans olarak uygulanır. Buradaki önemli kıstas, 48 saatte bir seans uygulanabilir. Daha sık yapmanın hiçbir ekstra faydası yoktur.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Çatlak Tedavisinde Etkili Yöntemler

  Çatlak Tedavisinde Etkili Yöntemler İleri teknolojiler, tedavisi en zor estetik sorunlardan biri olan çatlaklarda da optimum sonuçlar sunuyor.

 • Cilt Çatlakları Tedavisi

  Cilt Çatlakları Tedavisi İstediğiniz kadar mükemmel bir vücuda sahip olun, çatlaklarınız varsa güzelliğiniz gölgelenmiş demektir. Kadının, en büyük cilt sorunu olan, çatlaklar, kabus olmaktan çı...

 • Karın ve Bacak Bölgesi Çatlak Tedavisi

  Karın ve Bacak Bölgesi Çatlak Tedavisi Biodermogenesi, çatlaklarda oluşan derinliği doldurarak sağlıklı cilt seviyesine ulaştırır, cildin yenilemesini ve görünen çatlakları hafiflemesi sağlanır.

 • Vücut Çatlakları Tedavisi

  Vücut Çatlakları Tedavisi Biodermogenesi yöntemi ile çatlakların tedavisi Bi-One adı verilen cihaz ile uygulanan bu yöntem, diğer tedavilerden farklı olarak dokulara hasar vererek değil, aksine do...

 • Artık Çatlağım Var Demeyin..

  Artık Çatlağım Var Demeyin.. Sekiz yıl önce geliştirilen bu tedavinin çatlaklar üstündeki etkileri, tam altı yıldır bağımsız üniversitelerde yüzlerce kişi üstünde yapılan klinik çalışmalarla kanıtlan...

 • Çatlak Tedavisine Kesin Çözüm

  Çatlak Tedavisine Kesin Çözüm Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, hemen hemen bütün kadınların şikayetçi olduğu başlıca estetik sorunlardan biri çatlaklardır.

 • Çatlak Tedavi Fiyatı

  Çatlak Tedavi Fiyatı Kliniğimizde uyguladığımız Biodermogenesi tedavi teknolojisinde amaç çatlak dokunun ve cildin yapısal özellikleri yeniden düzenlenerek, ciltte pürüzsüz bir etki yaratmak...