Botoksla Daha Güzel Bakın

Göz estetiğiyle, göz çevresine, göz kapağına ve gözaltı torbalarına uygulanan estetik ile yüzünüzü eski canlılığına kavuşturmak ve gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Göz çevresindeki kas ve deri dokusu yaş ilerledikçe yerçekimiyle aşağı doğru iner. Bu durum göz etrafındaki yağ dokusunun fıtıklaşması ve gözün önündeki yağı tutan sağlam yapının gevşemesine neden olur. Küçük estetik girişimlerle göz ve göz çevresine yapılacak işlemle bu problemlerden kurtulmak mümkün. 

Botoks, özellikte göz çevresinde, kaz ayakları, alında, kaşlar arasında çizgi ve katların oluşumunu engelliyor. Botoks gözleri daha kalkık göstermek için alındaki kaslara minik enjeksiyonlar yapılabiliyor. Botoks aynı zamanda göz altındaki kasların aşırı çalışmasını da önleyerek gülündüğü zaman oluşan torbalanmalara da engel oluyor. Alındaki ve kaş arasında mimiklerle göz çevresinde oluşan çizgilerin giderilmesi için ilk seçenek botoks çizgilere neden olan kas hareketleri yavaşlatıldığında mimikler de adeta eğitilecek ve çizgiler azalacaktır. Bunun yanı sıra, burun kökü, kaş kaldırma ve şekillendirme botoks yöntemi uygulanabilir. 

Botoks kişiye özel yapılması gereken bir enjeksiyondur. Mimiklerini nasıl ve ne kadar kullanıyorsa ona göre yapılacak yerleri ve dozları ayarlanmaktadır. Sonuçları genelde iki ya da üç gün içinde gözle görülür, ancak son halini alması bir hafta kadar sürebilir. Etkisi 4-6 ayda geçmekte ve istenirse tekrar yapılabilmektedir. Ayrıca  botoks yapıldıktan 7-14 gün sonra rötuş da yapılabilmektedir. 

Oldukça acısız olan yöntem, neredeyse hiç uygulama aksaklığı olmaz. Uygulama sonrasında hafif kızarıklıklar ve küçük morluklar oluşsa da öğle tatilinde bile yaptırabileceğiniz bu işlemden sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Botoks kalıcı bir çözüm değildir; her üç ya da dört ayda bir tekrarlamanız gerekir. Doktorunuz daha iyi sonuç için botoksu dolguyla birlikte uygulayabilir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler Anti-aging dünyasının en çok istenen ve en çok uygulanan kırışıklık karşıtı uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler, doğru bilinen yanlışlar ve merak ettikleriniz…

 • Anti-Aging Dünyasının Yıldızı Botoks

  Anti-Aging Dünyasının Yıldızı Botoks Yıllara karşı en etkili savunma aracınız botoks, aynı zamanda endüstrinin en güvenli anti-aging uygulamalarından biri. Peki, botoksu bu kadar özel kılan nedir ve gelecekt...

 • Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin

  Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin Minik dokunuşlarla göz çevrenizde taze, pürüzsüz bir etki yaratmak mümkün. Dr. Mustafa Karataş, sizi olduğunuzdan yaşlı ve yorgun gösteren ince çizgilere, morluklara ve e...

 • Yaş Otuz Beş…

  Yaş Otuz Beş… Ve en keyifli yıllarınız henüz başlamadı bile! Eskiden yolun yarısı olarak algılanan bu yaş, artık kadının en çekici, en güzel zamanları olarak görülüyor.

 • Gençlik Pınarı: Kolajen ve Elastin

  Gençlik Pınarı: Kolajen ve Elastin Yaş alırken bile canlı ve genç görünümlü bir cilde sahip olmanın sırrı kolajen ve elastin liflerinde saklı.

 • Göz Çevresine Botoks

  Göz Çevresine Botoks Gözlerin yaşlanma süreci oldukça karmaşıktır. İlk olarak çizgi ve kırışıklıklar başlar, sonraki yıllarda ise sarkan deri ve yitirilen hacim ile gözler yaşlanıyor.