Bölgesel Zayıflamada Bacak İnceltme

İç ve dış bacak bölgelerindeki yağlanmanın oldukça sık görülen bir durumdur. Kimi kadınlarda genetik olan bu durum, yaşa, dengesiz beslenmeye ve egzersiz yapmamaya bağlı olarak günden güne kötüleşir. Bacak bölgesi gibi sorunlu bölgelerde yağ dokuları çok fazla sayıda insülin reseptörü içerir, yani ne kadar çok reseptör varsa sorunda da o kadar büyüktür. Bu yağlar bazen dış bacaklarınızda oluşarak ikinci bir kalça görünümü kazanır ve dar kıyafetler giydiğinizde parçalara bölünmüş gibi görünürsünüz. Bazı durumlarda ise iç bacaklarda toplanan bu yağlar bacakların birbirine sürtünmesine sebep olarak tahriş ve kızarıklık gibi huzursuzluklara yol açarlar.

Kadınların en can sıkıcı estetik sorunlarından biri diyet ve egzersize dirençli bölgesel yağlanmalardır. Kilo verseniz bile maalesef vücuda kilo vermesi gereken yeri dikte etmek mümkün değildir. Mesela, yüzünüz çöker, vücudunuzun üst bölgesi size hastalıklı bir görünüm verecek kadar çöker ama bacaklarınız, kalçalarınız hala yağlıdır. Ya da zaten verecek fazla kilonuz yoktur ama vücudunuz belli bölgelerde toplanan yağ yüzünden orantısız görünür. İşte bu noktada sahneye Zeltiq girer. FDA onaylı Zeltiq CoolSculpting teknolojisi bölgesel zayıflama konusunda iddialı sistemlerden biridir.

“Genetik yapınız aksi yönde çaba harcasa da, Zeltiq biçimli bacaklar elde etmenize yardımcı olacak, etkili bir sistemdir." Bacakları şekillendirmek pek çok kadın için inanılmaz zordur. Yağlar bacak bölgesinde birikmeye başladığı zaman kalça ve üst bacakların kalınlaştığı görülür ve bacaklarınız yan kısımlarda kup şeklini alır. Yağlarla mücadele eden CoolScupting sistemi, bacak iç ve dış bacağı hedef alan bölgelerde kullanılır. CoolScupting yağı vücuttan cerrahi bir işlem gerekmeden kalıcı olarak atılmasını sağlıyor. İç bacak ya da dış bacak gibi zor bölgelerde sorunu olan kadınlar CoolSmooth uygulanması için en iyi adaylardır. CoolSmooth uygulama sırasında sorunlu olan iç ve dış bacaklar bölgelerindeki yağların ortadan kaldırılmasında çok iyi yanıt veriyor".

Donan yağ hücreleri

Dondurarak şekil verme teknoloji olan CoolScupting sistem bacak bölgesinde zayıflama sağlanıyor. Bacak bölgeye konan pedlerle yerleştiriliyor, sonra hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi uygulama başlığının haznesi içine çeker ve bir saat sürecek tedavisine başlar. Cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde soğutur ve Cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücrelerinde üç hafta içerisinde yapısal değişiklikler başlar, tedaviden üç ay sonra ise tam sonuç ortaya çıkıyor. böylece buradaki yağ hücrelerinin yaklaşık yüzde 20 ile 40'ı oranında azalma sağlanıyor ve bir süre sonra vücuttan atılıyorlar.

Hemen Doktorunuza Sorun