Ameliyatsız Estetik Yöntemleri İle Zayıflama

Ameliyatsız Estetik Yöntemleri İle Zayıflama Zayıfladık istiyorsun hem de hızlı ve zahmetsiz bir şekilde. Bunun sadece bir hayal olarak kalacağını sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Zayıflama, selülit, sıkılaşma gibi problemleri hedef alan yeni nesil uygulamalar kusursuz bir vücut için çalışıyor.

Yeni teknoloji destekli estetik yöntemler vücudunuzun her bölgesi için lokal problemlere incelme konusunda en büyük yardımcınız olabiliyor. Ameliyatsız, ağrısız bölgesel fazlalıklardan kurtulmak, iyileşme süresine çok kısa pratik estetik  amaçla makinelerden yardım almak istiyor ama hangisinin size iyi geleceğini bilemiyorsanız, bu yöntemler tam size göre! İşte, vücudunuzu şekillendirmenizin yolları.

Dondurarak İncelme

Bacaklarının kalın olmasından şikayet edenlere hitap eden yöntemlerden biri, Zeltiq CoolSculpting. Uygulamayla göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, kol ve bacak gibi bölgelerde meydana gelen yağ birikimlerinin yüzde 20-40 oranında azaltılması amaçlanıyor. Bu yöntemde özel jel pedle korunan cilt, vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor ve uygulama esnasında sistem, iki kat cilt arasında kalan yağ hücrelerini donduruyor. Uygulama sırasında ilk üç-dört dakika sadece vakumun etkisiyle bir sızlama hissediliyor. Cilt altı yağ dokusu +4'le -4 derece arasında değişen ısılarda soğutularak donma etkisi yaratılıyor. Bu etki yağ hücrelerinde hücre ölümünü başlatıyor. İşlem 45-60 dakika sürüyor. Tek seans olarak uygulanıyor ve yağ dokusu hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulması sağlanıyor. 14. gün, uygulanan bölgedeki küçülmeyi fark etmeye başlıyorsunuz.

Thermage Body, cerrahi müdahale gerekmeden cildi sıkılaştıran, daha düzgün görünüme ve hatların belirginleşmesine yardımcı olarak karın, bacak ve kollardaki sarkma ve elastikiyet kaybıyla savaşma daha genç görünüm konusunda sağlayan bir tedavi. Radyo frekansıyla çalışan Thermage teknolojisinin en gelişmiş hali olan bu lazer sistemi, ilkine göre hem daha etkili, hem de daha az acılı. Kolajen üretimini tetikleyerek cildin sıkılaşmasını sağlayan bu sistemin etkilerini tedaviden hemen sonra görmek mümkün. Olumlu etkiler altı ay boyunca - yeni kolajenin oluşabilmesi için gereken süre - giderek artacaktır. Cildin daha pürüzsüz, sıkı ve genç görünmesini sağlayan sistemin harika bir etkisi daha var; elastikiyeti artan cilt, altındaki kusurları daha iyi gizliyor, böylece selülit görünümü de hafifliyor. Tedavi biraz acılı ama tek bir seansın etkisi yaklaşık iki sene sürüyor.

Tüm cilt tiplerinde dört mevsim uygulanabilen, işlemin tekrarı gerektirmeyen, doğal bir görünüm sağlaması ve iyileşmek için zamana gerek duyulmaması, uygulamayı benzersiz kılıyor. Thermage'dan sonra derhal günlük yaşamınıza, iş ve sosyal hayatınıza dönebiliyorsunuz. Uygulama, cildinizin durumuna ve uygulama alanının büyüklüğüne göre 45 dakikayla bir saat arasında tamamlanıyor. Tek uygulamalık Thermage, işlem tekrarı gerektirmiyor. İşlem özellikle kolların, kalçanın ve karın bölgesinin sıkılaştırılmasına, sertleşmesine ve şekillenmesine yardıma oluyor.

İnatçı selülit görünümünden kurtulmak isteyenler ve kilo problemi yaşamadığı halde cildinin yeterince sıkı olmamasından şikayet edenler.  Yeni bir sistem olan VShape'in amacı cilt dokusunun altında biriken yağları parçalayıp cilde kaybettiği elastikiyeti kazandırmak. Dr. Karataş. kilo fazlalıklarından kurtulmuş, egzersiz ve beslenme planı uygulayan kadınların çok daha iyi sonuç alabileceğini vurguluyor. Ultrason ve radyo frekans teknolojilerinin birlikte kullanıldığı işlemde akustik ses dalgaları, cildin alt dokusunu yüksek ısıyla uyararak kolajen üretimini artırıyor. 60 ile 90 dakika arasında süren seanslarda ağrı veya acı hissedilmiyor. En önemli özelliği seanstan sonra herhangi bir morarma oluşmaması. Güneş yasağı olmaması bir artısı. 4-6 seans arasında uygulanması tavsiye ediliyor.

VShape ise vücuttaki birçok probleme aynı anda etki eden bir tedavi olduğu için bu ara ön plana çıkıyor. Yağ hücrelerini hedef alarak, parçalayan ve dışarı atılmalarını sağlayan ultrason ile radyo frekans teknolojilerini tek bir sistem içinde bir arada kullanılıyor. Yağ hücrelerinin zarlarını kesen tedavi akustik ses dalgaları ve cildi sıkılaştırarak açığa çıkan yağların vücuttan atan radyo frekansının eş zamanlı olarak çalışması ile başlıyor. Bu teknoloji, karın ve kalça da dahil olmak üzere vücudun tüm bölümlerinde kullanılabiliyor. Yüksek frekansla verilen özel akustik ses dalgaları ise, cilt altı dokusunu yüksek ısı ile uyararak, kolajen üretimini artırıyor. Estetik ve medikal uzmanı Dr. Mustafa Karataş, gözle görülür sonuçlar almak için, tek bölge için yedi gün aralıklarla yapılan 4-5 seanslık kürün yeterli olduğunu söylüyor.

Hemen Doktorunuza Sorun